niedziela

Zeszyt


    Pobiegłem przez miasto po zeszyt . Ten zeszyt tak nagle stał się bardzo ważny i potrzebny.Nie byle jaki bo ze sprężynka, kółeczkami takimi, podzielony na cztery części:postacie, tło, watki, inne.Tyle na razie mi potrzeba żeby uporządkować ten chaos w historii, która próbuje przebić się na kolejne strony w Wordzie.

Cyzeluje słowa.Przestawiam zdania i akapity. Wciągam się w to pisanie co raz to bardziej.W telefonie mnóstwa notatek , zalążki akcji , przemyślenie i kilka cytatów, które mogą być pomocne.Mijam ciągle ludzi wbitych w te małe ekrany i myślę  sobie – NIE. Niech mnie kojarzą jak gościa wbitego w notatnik, kreślącego kolejne zdania i pomysły.Dość tych telefonów.Tak, wiem , papier, to takie nie ekologiczne. A jednak.

Będzie bardziej analogowo.

Nie zaczynam dnia od logowania się do Facebooka.Loguje się do mojej historii, redagując tekst z dnia poprzedniego, uzupełniając notatki i kasując co zbyteczne.


Ostatnio przeżywam zmęczenie tym cyber-wszystkim.Mój adapter, na którym słucham ulubionych winyli podczas pisania, padł.Winyle i książki to nie po drodze do minimalizmu, który ciągle za mną chodzi i zmienia powoli moją przestrzeń.

1 komentarz:

  1. Hmm... Ja nie wiem, co bardziej nie-eko: papier, czy smartfony, które trzeba zbudować z plastiku, metalu, złota i Bóg jeden wie czego jeszcze, a potem ładować regularnie. A papier to papier, zawsze można jeszcze z odzysku sobie zakupić zeszycik, nie ;-) ? Powodzenia w pisaniu, ja chyba ostatnio wyhamowuję trochę z tym w dodatku na linii prostej do zatrzymania. Zostanę przy blogu tylko. Chyba. Jakieś takie... wysmażenie pomysłowe. Albo coś.

    OdpowiedzUsuń

Surowe papu

Ostatni miesiąc  nieźle pojechałem 100% procent na surowo .Surowe papu: owoce, warzywa, liście głównie na koktajlach przejechałem ten maj. ...