piątek

Szmal cyfrowy lepszy od gotówki.

Nie tak dawno news do mnie dotarł,  że Dania przygotowuje sie do całkowitej rezygnacji z gotówki na rzecz płatności kartami, telefonami i czym tam jeszcze można płacić. Mam nadzieje, że nie czipami zamontowanymi gdzieś pod skórą, bo to już dla mnie przesada choć wielu uważa, że to nie tak bardzo odległa przyszłość.

I taka myśl mnie naszła: ja lubię płacić kartą, nawet bardzo. I profity z tego mam np w empiku – ostatnio za dwie książki zapłaciłem punktami payback, które nabiłem sobie płacąc na co dzień kartą.

A druga myśl: idąc za argumentami przeciwników - przecież może nastać tak dzień w którym zostaniemy odcięci od tej cyfrowej płatności. Możliwe, że ktoś zrobi to specjalnie albo po prostu system padnie.


Warto jednak schować trochę kasy do skarpety na taką ewentualność.

1 komentarz:

  1. A jakby tak pieniądze zaczęły istnieć tylko wirtualnie? Co wtedy z tym zapachem i przyjemnym szelestem, który sprawia, że chce się więcej i więcej...

    OdpowiedzUsuń

Surowe papu

Ostatni miesiąc  nieźle pojechałem 100% procent na surowo .Surowe papu: owoce, warzywa, liście głównie na koktajlach przejechałem ten maj. ...