niedziela

Pobudka 4:45. Podlewam paprotke.

Ostatnio ze znajomymi opowiadaliśmy sobie o różnych metodach powstań porannych. Zacznijmy od czegoś odjechanego. Znam faceta, który każdy dzień zaczyna od biegu na 10 km, każdy dzień. Dla mnie to coś kosmicznego dla niego to już nudne. Tak, nudne. Może niech tak czołga się dwa kilometry po osiedlu  przed pracą.Takie dłuższe bieganie to mój cel, który ciągle mi umyka a dla niego to nudne ?!?!
 Ale zaraz, to o co w tym chodzi? Osiągasz coś i zaczyna Ci to powszednieć. Kupujesz nowe auto, jest najlepsze na świecie. Mija pół roku. Tak, mam auto jeżdżę sobie. I to by było na tyle. Fajnie jeśli nie muszę zbyt często mechanika odwiedzać.

To po co pędzić, zdobywać i mieć lepsze niż sąsiad ? Dla chwili uniesienia,  często związanej  z konkretnym minusem na koncie i dojechanym zdrowiem. Bo konsumpcjonizm trzeba nępdzać? Bo jak nie kupisz to ktoś inny nie będzie miał pracy? I dobrze. Niech wszystko stanie. Nauczymy się żyć inaczej. Potrafimy się przystosować tylko Nam się nie chce. Bo po co zaczynać skoro podejrzewamy że Nam się to znudzi. Człowieki to dziwne istoty a może ja jestem burak.
Tych sposobów na poranne ruszenie było jeszcze kilka.Pochwale się swoim:robię sobie lodowaty  prysznic i jestem gotowy do walki. I zazwyczaj rowerem pędzę na złamanie karku.Muniek Rdzawy Prawie Dwudziestoletni ma wolne. Nie ma monety na ubezpieczenie.
A tak z gorących newsów to matka dzwoni:
- Przyjedz do Nas, sokowirówkę Wam kupiliśmy.
- Ale, mamo...
- Przyjedz, przyjedz będziesz robił sobie sok z ziemniaków co kiedyś tak piłeś.
-W sumie...
Sok z ziemniaków na co jest dobry to nie będę tłumaczył bo to nie  blog felczera. Potrafię  w ciągu dnia zjeść jednego ziemniaka surowego. A po co to zachęcam do odkopania tej wiedzy samemu.

https://www.facebook.com/uglywriter/

1 komentarz:

  1. Polak wszystko potrafi, jak mu się zrobi bardzo źle, to i zryw wielki urządzi. :)

    OdpowiedzUsuń

Surowe papu

Ostatni miesiąc  nieźle pojechałem 100% procent na surowo .Surowe papu: owoce, warzywa, liście głównie na koktajlach przejechałem ten maj. ...