niedziela

Kult równowagi.

Gdy już się pojawisz na  tej ziemi otrzymujesz ciało. Rośniesz, rozwijasz się, dorastasz w tym ciele. Może Ci się ono podobać, możesz je lubić lub nie, to nieistotne. Chcesz narzekać, być niezadowolonym, niedowartościowanym bo nie wyglądasz jak ta gwiazda kina czy muzyki. Twój wybór.
Masz to ciało fizyczne. Ale wcale nie znaczy, że musisz się z nim utożsamiać.
Dobra, ale co z tymi, którzy zostali okaleczeni nie ze swojej winy? Co z osobami niepełnosprawnymi ? No właśnie, co z tymi ludźmi?I jak to nie utożsamiać się  z ciałem?
To dziecinnie proste.
Gdy wsiadasz do samochodu i  podróżujesz z jednego miejsca do drugiego nie mówisz że jesteś samochodem. Patrząc w ten sposób na swoje ciało pamiętasz, że nie jesteś tylko ciałem a używasz go jedynie jako wehikułu, którym podróżujesz przez życie.
Wszechobecny kult ciała na to nie zezwala. Gdyby istniał tylko kult ducha, który podróżuje w tym ciele taka Chodakowska nie zbijałaby teraz fortuny. ”W zdrowym ciele zdrowy duch” - jest takie powiedzenie.
Ano jest i zgodnie z tym powiedzeniem jestem  w stanie teraz przygotować się do półmaratonu a później do maratonu. Co wcześniej nie było możliwe, wszystkie próby były przerywane przez zaostrzenie choroby wynikającej z braku szacunku dla ciała i ducha zarazem.
Z jednej strony pisze żeby nie utożsamiać się za bardzo z ciałem bo to jedynie wehikuł dla ducha. Z drugiej strony będę bardziej dbał o ciało żeby duchowi było lżej. O co chodzi w tym wpisie? O to że mógłbym go skrócić do jednego zdania:
Pamiętaj o równowadze.


https://www.facebook.com/uglywriter/3 komentarze:

 1. Cóż... Równowaga. Nie widzę tego w dzisiejszych czasach. Widzę za to niemiłosierne katowanie się, by mieć idealną figurę. Czy o to chodzi? Czy o to chodzi, by mieć idealne BMI a w brzuchu skurcze z głodu? Chyba nie. Kurcze, jak mnie wkurzają osoby takie, jak Chodakowska... Nie zdają sobie sprawy, ile czynią zła. Znam osobiście przypadek, gdzie płyty z jej treningami doprowadziły na skraj anoreksji. Na szczęście tym razem udało się w porę zatrzymać. Ale ile razem się nie udało :( ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są znane przypadki gdy posty i surowa dieta wyleczyły ludzi z raka.Tylko jedna: zasada nic na siłę.

   Usuń
 2. Duch i ciało to dwie skrajności, ale to chyba ludzkie takie popadanie w nie. Ludzie od zawsze poszukują tej równowagi.

  OdpowiedzUsuń

Surowe papu

Ostatni miesiąc  nieźle pojechałem 100% procent na surowo .Surowe papu: owoce, warzywa, liście głównie na koktajlach przejechałem ten maj. ...